Sitemiz içerisinde yer alan tüm ürünler 2 iş gününde gönderilmektedir. Tüm Önerileriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Salon İçin Duvar Tabloları

Gönderildi Bahat Tedarik 21/06/2017 0 Yorumlar Dekorasyon Ürünleri,

SALON İÇİN DUVAR TABLOLARI

 

Asırlardır resim sanatının öneminin farkında olan insanoğlu, her zaman mekanların daha ilgi çekici görünmesi için uğramıştır. Yaşam alanlarında çok sık tercih edilen salon için duvar tabloları bazen ünlü ressamların eserlerinde, bazen de bilinmez bir doğa manzarasının fotoğrafında hayat bulmuştur.

 

Mekanlardaki boşluğu dolduran mobilyalar, dekorasyon için yeterli değildir. Evin içinde bulunan aksesuarların varlığı, o evde bir yaşam olduğunu anlatır. Evin ya da ofisin soğuk duvarları yerine, tablolardaki temalarda duyguların ifade ediliş biçimleri oldukça önemli detaylardır.

 

Kişinin psikolojisini etkileyen bu tür aksesuarlar, her zaman mekan sahibi hakkında ipuçları da vermektedir. Bu yüzden bir mekanın mobilyaları kadar, duvarlarında gizlenmiş duyguları da kulak verilmesi gereken konulardandır.

 

Büyük Salonlar için Tablo Seçimi

 

Büyük salonların tablo seçiminde, duvardaki alanın genişliği dikkate alınır. Rahatlıkla büyük tablolar koyulabilecek mekanda, derinlik içeren 3 boyutlu tablolar da tercih edilebilir.

 

Son yıllarda popüler olan sticker şeklinde tablolar da kullanılmakla birlikte, çerçeveli tablonun havasını yansıtmazlar. Evlerde, salonda kullanılan tablolar genelde soyut çalışmalar ya da doğa manzaraları olmaktadır. Bu tabloların kullanılması, özellikle dekorasyonun ana temasıyla bağlantılı bir seçim yapılarak, üst düzey bir görsel düzen sağlar.

 

Kimileri uzak doğu motiflerini ve dini temsilleri tercih ederek bir duvar dekorasyonu yaratır. Kimileri de daha canlı soyut çalışmalardan yana tercih yapar.

 

Küçük Salonlar için Tablo Seçimi

 

Küçük salonlar için, birkaç parçalı küçük tablolar ya da derinlik katmak için 3 boyutlu tablolardan yararlanılabilir.

 

Duvarda çok fazla detay olmadan, tek bir büyük tablo ya da tek bir temayı yansıtan tablolar yeterli gelecektir. Fazla detaylandırmak mekanın olduğundan küçük görünmesine neden olur. Ayrıca psikolojik olarak da bu etki rahatsız edici olabilir.

 

Asimetrik Salonlar için Tablo Seçimi

 

Bazı salonlar kare ya da dikdörtgen formda olmadığından dekorasyonda aksesuar kullanımı zorlaşabilir. Bu durumda mekanın genel şeklini dikkate alarak bir seçim yapılması gerekir.

 

Zayıf ve güçlü yönler belirlenerek, tercih edilecek olan tablonun teması ve özelliklerine karar verilir. Klasik bir salonda aşırı modern bir tablo iyi görünmeyebilir. Ayrıca salon için tablo seçimi konusu, mekandaki eşyaların rengiyle de uyum sağlaması gerektiğinden, çok yönlü düşünülmesi gereken bir konudur. 

 

Yoruma Bırak